התקופה הזכורה ביותר "הבהלה לזהב" בארה"ב

ניסיון להתחקות אחרי היסטוריית הזהב לוקח אותנו אחורה עד לימיהם של פרעוני מצריים עוד בשנת 3000 לפני הספירה, מאז ועד היום שיחק הזהב תפקיד מכריע בעיצוב ההיסטוריה כשהתקופה הזכורה ביותר היא תקופת "הבהלה לזהב" בארה"ב.

תרבויות קדומות

בתרבויות הקדומות קושר הזהב עם האלים מתוך כוונה להאדיר את שמם ולזכות בהוקרתם, עדויות לכך ניתן למצוא כמעט בכל תרבות קדומה או מודרנית המוכרת לנו.

"הזהב של טרויה" הינו מטמון זהב שהתגלה בחפירות בטורקיה, הזהב שנמצא מתוארך לשנים 2500-2600 לפנה"ס. הזהב בתקופה זו לא היה מוערך בכסף אך תמיד הוחזק על ידי המעמדות הגבוהים ותרם לעושרם ועוצמתם.

עדויות ארכיאולוגיות מיוון של שנת 550 לפנה"ס מלמדות כי היוונים העתיקים נהגו לכרות זהב בכל אזור הים התיכון והשתמשו בו ככסף בידי הסוחר, הפילוסופים אפלטון ואריסטו קושרים את הזהב בכתביהם למים (לרוב מקום הימצאות הזהב בתקופה זו) והאמינו שמדובר בשילוב מיוחד של מים ואור שמש.

עלייתה של האימפריה הרומית

עלייתה של האימפריה הרומית קידמה במידה ניכרת את מאמצי החיפוש אחר זהב, הרומיים כרו זהב בכל רחבי האימפריה שלהם ובכך קדמה רבות את מדע כריית הזהב. הרומאים היו הראשונים שהסיטו זרמי מים בניסיון להפריד את הזהב מהלכלוך והפסולת שדבקו בו.

המאמר מובא לכם על ידי חברת B-GOLD.

עוד בנושא: זיקוק הזהב